Africký tanec

"Když můžeš mluvit, můžeš zpívat. Když můžeš chodit, můžeš tančit" , říká jedno africké přísloví a poukazuje na to , že tanec je pro afričany druhou přirozeností a provází je celým životem. I vy můžete sdílet nyní radost z pohybu , nejen pasivně, jako diváci, ale nyní i aktivně tím, že se zůčastníte kurzů afro tance s profesionální tanečnicí a lektorkou Bijou Camarou.

 

Tanec nebo sport ?

 

Ze své podstaty je africký tanec fyzicky náročným cvičením. Ovšem díky africkému  tanci si můžete zlepšit kondici zábavnou formou. O tom,  že spojení sportu a tance je atraktivní,  svědčí například i obliba zumby, jež spojuje latino tance a fitness. Pokud se účastníte kurzů tance s kvalitním a zkušeným lektorem, je takový kurz kombinací tance, sportu a zábavy. Cvičení samo o osobě sestává uměleckým vystoupením.

Djembe

Zvuk bubnů , ať již naživo, či reprodukováný nese v sobě přirozený stimulační potenciál, jež v tančícím probouzí a udržuje  energii. ( Ostatně to je u jeden z důvodu, proč v dávných dobách, když šli válečníci do boje, měli s sebou bubeníky, kteří je halsitým bubnováním udržovaly v tempu ;) ). Díky tomu i tanečník může tancovat a cvičit mnohem více efektivněji , než při klasickém cvičení, neboť, zapomene na únavu. Při kurzech afrotanců budou hrát buďto živí bubeníci, nebo reprodukovaná djembe hudba (od nejlepších západoafrických bubeníků) , nebo moderní guinejská a africká hudba, jež bude pouštět DJ a jež vás též bude udržovat v "tempu" po celou dobu kurzu.

Kurzy afro tance vhodné i pro začátečníky

Kurzy tanců jsou vhodné i pro úplné začátečníky , jež nemají s africkým tancem ani s jiným tancem žádné zkušenosti, chce to pouze trochu fyzické zdatnosti, ale i tu může velmi rychle získat díky kurzům Bijou Camary.

Ano díky africkému tanci nepochybně získáte lepší kondici, upevníte si tělo a můžete i shodit pár kil. Afro fitness je však mnohem vícenež sport. Díky zkušenému vedení profesionální africké lektorky zjistíte, že pokud si zažijete a zautomatizujete, taneční pohyby, zjistíte že afrotanec Vám může nabídnout kromě sportovního výkonu a zajímavý umělecký , estetický a smyslový zážitek.

 

Taneční show

Máte-li zájem o taneční vystoupení Bijou Camary , ať již solo vystoupení, či s bubeníky a dalšími tanečnicemi, prosím kontaktujte nás